-Elderberry cheesecake-

cheesecake z čiernej bazy

Plody bazy, ktoré zvyšujú produkciu cytokínov, sa zbierajú koncom leta. Keď si doprajete pečený cheesecake z čiernej bazy, pomôžete tak aj Vašej imunite. Počas daždivých dní si pri dobrej knihe pochutnajte na plnke zo syra Philadelphia a bazového sirupu, zaliatej domácim džemom z čiernej bazy. Aj keď je to sezónny koláč, ktorý pripravujeme najmä na jeseň, je taký dobrý, že sa naň iste oplatí počkať.

  • elderberry

Zloženie: ovsené sušienky, maslo 82%, krémový syr Philadelphia, vajcia, sirup a džem z čiernej bazy, kyslá smotana, cukor.

Hmotnosť celej torty: 1500g. Hmotnosť porcie: 120g. Počet porcií: 6 / 12. Trvanlivosť: 3 dni, skladovanie: +4 °C.

Alergény: 1, 3, 7, 8.

Ponuka?  Cheesecakes?

Alebo vyskúšate jeden z tých najobľúbenejších?

1. obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut, alebo ich hybridy a výrobky z nich), 2. kôrovce a výrobky z nich, 3. vajcia a výrobky z nich, 4. ryby a výrobky z nich, 5. arašidy a výrobky z nich, 6. sójové zrná a výrobky z nich, 7. mlieko a mliečne výrobky, vrátane laktózy, 8. orechy (lieskové, vlašské, pekanové, makadamové, queenslandské, kešu, para orechy, mandle, pistácie), 9. zeler a výrobky z neho, 10. horčica a výrobky z nej,  11. sezamové semená a výrobky z nich, 12. oxid siričitý a siričitany v koncentráciách vyšších ako 10 mg/kg alebo 10mg/l, 13. vlčí bôb a výrobky z neho, 14. mäkkýše a výrobky z nich.