-Cuba cake-

Kuba torta

Ak hľadáte klasiku, našli ste tú správnu tortu. Má dve základné vrstvy: nadýchané piškótové cesto z kakaa je potiahnuté tenkou vrstvou domáceho jahodového džemu, na ktorom je posadená parížska šľahačka s čerstvým banánom. Torta je zaliatá kvalitnou mliečnou čokoládou. Kakao a čokoláda sa postarajú o Vašu dobrú náladu a banán nie len o Vaše kosti, ale aj o to, aby ste videli v tme.
A prečo nazov “Kuba”? Ešte za čias minulého režimu Fidel Castro navštívil Prahu. Na slávnostnej recepcii sa ako dezert podávala práve táto torta, a tak ju na na počesť veľkého vodcu nazvali Kuba torta.

  • kuba

Zloženie: piškótová zmes so sušenými vajciami, kakao, smotana 31%, cukor, jahodový džem, mliečna čokoláda, olej, banány.

Hmotnosť celej torty: 1500g. Hmotnosť porcie: 120g. Počet porcií: 6 / 12. Trvanlivosť: 3 dni, skladovanie: +4 °C.

Alergény: 1, 3, 6, 7, 8

Ponuka?  Moderné torty?

Alebo vyskúšate jeden z tých najobľúbenejších?

1. obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut, alebo ich hybridy a výrobky z nich), 2. kôrovce a výrobky z nich, 3. vajcia a výrobky z nich, 4. ryby a výrobky z nich, 5. arašidy a výrobky z nich, 6. sójové zrná a výrobky z nich, 7. mlieko a mliečne výrobky, vrátane laktózy, 8. orechy (lieskové, vlašské, pekanové, makadamové, queenslandské, kešu, para orechy, mandle, pistácie), 9. zeler a výrobky z neho, 10. horčica a výrobky z nej,  11. sezamové semená a výrobky z nich, 12. oxid siričitý a siričitany v koncentráciách vyšších ako 10 mg/kg alebo 10mg/l, 13. vlčí bôb a výrobky z neho, 14. mäkkýše a výrobky z nich.